Spoločnosť Synchron plánuje mozgovým implantátom rozšíriť svoje pôsobenie na liečbu Parkinsonovej choroby a epilepsie
Spoločnosť Synchron, ktorá vyvíja mozgové implantáty, oznámila svoje plány vstúpiť na burzu prostredníctvom fúzie so špeciálnou akvizičnou spoločnosťou (SPAC). Okrem toho plánuje rozšíriť svoje pôsobenie aj na liečbu Parkinsonovej choroby a epilepsie. Doteraz sa zameriavala predovšetkým na liečbu paralýzy.
Na rozdiel od svojho konkurenta Neuralink, ktorý je známy najmä vďaka Elonovi Muskovi, Synchron nevyžaduje pre implantáciu svojho zariadenia Stentrode otvorenie lebky. Implantát sa zavádza do žily na krku a následne sa pomocou krvných ciev dostane do mozgu.
Prečítaj si tiež: Umelá inteligencia sa učí rozumieť ľudským emóciám
Spoločnosť už začala s testovaním zariadenia Stentrode na niekoľkých pacientoch v USA a plánuje požiadať o schválenie liečby Parkinsonovej choroby a epilepsie americkým Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA).
Zaujímavosťou je, že technológia Synchronu je v niektorých ohľadoch považovaná za menej invazívnu ako technológia Neuralinku, čo by mohlo viesť k jej širšiemu využitiu v budúcnosti. Zakladateľ Synchronu Tom Oxley verí, že ich technológia by mohla pomôcť oveľa väčšiemu počtu ľudí ako súčasné metódy liečby týchto ochorení.