🍪 Máš rád sladké?

Zbierame len nevyhnutné cookies. Ak nám to povolíš, budeme zbierať aj tie analytické na zlepšenie tvojho zážitku s našimi službami. Ochrana osobných údajov

InfoGuruTechGuru Wiki

Procesory Snapdragon a ich generácie

Procesory Snapdragon a ich generácie

Aký sú procesory Snapdragon?

Snapdragon je rad mobilných procesorov a čipových súd od spoločnosti Qualcomm. Tieto procesory sa používajú predovšetkým v smartfónoch, tabletoch, nositeľných zariadeniach a niektorých notebookoch. Vyznačujú sa vysokým výkonom, efektívnou spotrebou energie a podporou moderných technológií ako 5G, AI spracovanie a pokročilé grafické čipy Adreno.

Generácie procesorov Snapdragon

Prvé Snapdragon procesory boli predstavené v roku 2007 s modelom Snapdragon S1. Neskôr nasledovali rady S2, S3 a S4, ktoré priniesli vyšší výkon a lepší multitasking. Od roku 2013 Qualcomm zmenil značenie na Snapdragon 200, 400, 600 a 800, čím jasnejšie odlíšil trhové segmenty. Rad Snapdragon 800 sa stal synonymom pre vlajkové lode, zatiaľ čo rady 600 a 700 pokrývali strednú triedu.

obnovovacia frekvencia Prečítaj si tiež

Aká obnovovacia frekvencia displeja je najlepšia? 60, 120, 144 Hz?

TechGuru Wiki Čo je to obnovovacia frekvencia displeja? Obnovovacia frekvencia displeja (udávaná v hertzoch – Hz) označuje, koľkokrát za sekundu sa obraz na obrazovke obnoví. Vyššia obnovovacia frekvencia znamená plynulejší a menej trhaný obraz, najmä pri rýchlom pohybe. Pri hrách často používaný výraz fps – frames per second a počet snímok v hertzoch sú v […]...

V roku 2021 Qualcomm zaviedol nový systém číslovania, začínajúc modelom Snapdragon 8 Gen 1, kde „Gen“ znamená generáciu. Tento systém pokračuje až dodnes s modelmi ako Snapdragon 8 Gen 3 a Snapdragon 8 Gen 4, ktorý sa zvykne nazývať aj Snapdragon 8 Elite.

Význam a použitie

Procesory Snapdragon dominujú vo vlajkových smartfónoch ako Samsung Galaxy, OnePlus či Xiaomi. Okrem rýchlosti poskytujú podporu pokročilých funkcií ako natáčanie videa v 8K, rýchle nabíjanie, rozšírená realita a strojové učenie. Sú navrhnuté tak, aby optimalizovali spotrebu batérie a zabezpečili hladký chod aplikácií aj v náročných podmienkach.

Pokračuj v čítaní